V Indii říkají kokosové palmě strom života. Kokosová voda je z biologického hlediska podobná lidské plazmě. Obsahuje velké množství minerálních látek, antioxidantů, vitamínů, enzymů a elektrolytů.  Posiluje imunitní systém, má antibakteriální a antivirové účinky a podporuje správné zažívání. Navíc zlepšuje uvolňování inzulínu do krve a zlepšuje „hodný cholesterol“ (HDL). Lékařské studie také ukazují, že má blahodárný vliv na léčbu rakoviny.

I přesto, že je kokosová voda nasládlá, neobsahuje velké množství kalorií. Popíjení této dobroty navíc zlepšuje kvalitu vlasů a pleti.

Mladý kokos se nejčastěji sklízí z kokosových palem po 5-8 měsících zrání. Takto mladé kokosy mají zelenou slupku a uvnitř je kokosová voda (až 400ml!!) a bílá dužnina.
Voda z čerstvého kokosu jemně nasládlá a osvěžující. Je to také ten nejlepší iontový nápoj, protože je zcela přírodní a hlavně neobsahuje žádné další cukry ani umělá sladidla.
Kokosovou dužinu můžete vydlabat lžící a přidat do smoothies, zdravých dezertů, salátů nebo třeba použít k přípravě džemů.

A jak se s ním poprat najdete ve videonávodu.

By Comments off , 17. 1. 2018