Základ
¼ hrnku namočených kešu oříšků 1 hrnek namočených makadamiových oříšků 1/4 hrnku zlatého lněného semínka 1 lžíce nutričního droždí 1 lžíce citrónové šťávy 1 stroužek česneku 1 lžíce olivového oleje 4 lžíce tamari anebo lžička Himalájské soli

Náplň
1 hrnek předen namočených kešu nebo makadamiových oříšků 1 hrnek oloupané cukety 1/3 hrnku vody 1 lžička misa 2 lžíce nutričního droždí 2 lžíce tamari Velká hrst pažitky

Dekorace
2 na tenko nakrájená rajčata ½ na tenko nakrájená červená cibule

Postup:
Dejte všechny ingredience do mixéru a rozmixujte do hladka. Těsto by mělo být vláčné a lepivé
Vyplňte zapékací mísu potravinovou fólií a těsto vmačkejte do mísy tak, aby jste těsto nalepili i na okraje kulaté mísy
Rozmixujte všechny ingredience (krom pažitky) na náplň v mixéru do hladka, vmíchejte na jemno nakrájenou pažitklu a nalijte na základ. Náplň by neměla být příliš tekutá. Pokud je, přidejte více oříšků a pokud je příliš hustá, přidejte více vody.
Nakrájené rajčata a cibuli rozložte na náplň a sušte v sušičce po dobu 5 hodin při cca 42-48°C. Nakrájejte a servírujte s listovým salátem anebo okurkou, rajčaty či mrkví.
Tip: tento recept je vhodnější pro starší děti, jelikož může být těžce stravitelný kvůli většímu množství oříšků. Tento recept je vhodný na párty i pro návštěvy. Do náplně můžete přidat i špenát a marinované houby. Místo macadamiových oříšků můžete do základu použít naklíčenou pohanku.

By Comments off , , 18. 9. 2017